K: Miata NA

Pozdrav,

već si neko vrijeme tražim Mazdu MX-5 NA, ali nikako naći, pa me zanima ako netko od Vas zna nekoga tko prodaje.

Stravično mi se sviđala ona od korisnika a112, ali mi je nažalost utekla pred nosom.

Uglavnom, ako prodajete ili znate nekoga tko prodaje, iznimno bih cijenio informaciju.

Unaprijed hvala i lijep pozdrav,

tinko97

Re: K: Miata NA

Bok, dobro nam došao i sretno u potrazi :-D

Baci pogled na sloroadster.si i mađarski Miata klub, tamo imaš relativno puno NA.
I jasno, za najveći izbor, gledaj .de. Npr. trenutno na mobile.de imaš oko 200+ NA, u različitim stanjima.

Tražiš li neki u originalnom stanju ili su ti OK neki lite modovi?
NC RC 2.0 mit alles - #BlackBetty (ZG0504AS)
OLD: 2x NB 2001 1.8 crvena - Sepet(ić) TNG / Sepet(ić)

sash wrote:
11.08.18. 22:17
Bok, dobro nam došao i sretno u potrazi :-D

Baci pogled na sloroadster.si i mađarski Miata klub, tamo imaš relativno puno NA.
I jasno, za najveći izbor, gledaj .de. Npr. trenutno na mobile.de imaš oko 200+ NA, u različitim stanjima.

Tražiš li neki u originalnom stanju ili su ti OK neki lite modovi?
Hvala na dobrodošlici 😊

Razmišljao sam o uvozu, ali nažalost mislim da mi je još uvijek preskup. Uglavnom, nije mi pretjerano bitno ima li neke modove ili je original, samo bih volio da je u relativno dobrom stanju da se mogu poigrat s njom te da barem ima onaj stariji motor od 110 KS.
Baš je ovih dana izašla još jedna NA na index oglasima za 900 €, ali je na njemačkim papirima i treba raditi apsolutno sve na njoj. 😓

Mozes dobiti izuzece od homologacije, tako da je NA moguce uvesti....
Jeli isplativo, nije....solidan NA vani nije ispod 3500, uracunaj uvoz i sve ostale sitnice skoro si na 6000, a imas 25-30 god star auto koji treba jos ulaganja.
Verzije do 93 su imale 115 ks a nakon toga 1.6 je imao 90ks....
Taj slabiji motor je zapravo dosta bolji kod normalne voznje jer ima drugaciju krivulju momenta i bolje vuce ispod 5000okrt bez obzira na manje konja. A bregaste iz verzije 115 su plug and play u ovu od 90 i eto te na 110ks za 50 tak eura.
Ako stvarno hoces dobru NA kupi najjeftiniju mogucu vani i uvezi je...bar je popravak ruzine, bojanje i slicno kod nas jeftino. Dijelovi , motori i njihove cijene su najmanji problem

Luka-NA wrote:
16.08.18. 17:45
Mozes dobiti izuzece od homologacije, tako da je NA moguce uvesti....
Jeli isplativo, nije....solidan NA vani nije ispod 3500, uracunaj uvoz i sve ostale sitnice skoro si na 6000, a imas 25-30 god star auto koji treba jos ulaganja.
Verzije do 93 su imale 115 ks a nakon toga 1.6 je imao 90ks....
Taj slabiji motor je zapravo dosta bolji kod normalne voznje jer ima drugaciju krivulju momenta i bolje vuce ispod 5000okrt bez obzira na manje konja. A bregaste iz verzije 115 su plug and play u ovu od 90 i eto te na 110ks za 50 tak eura.
Ako stvarno hoces dobru NA kupi najjeftiniju mogucu vani i uvezi je...bar je popravak ruzine, bojanje i slicno kod nas jeftino. Dijelovi , motori i njihove cijene su najmanji problem
Ne znam više što bi. Prema tome mi je najisplativije kupiti i ovu ruzinu koja je već kod nas, ali nekako ne bi išao na to. Pričekat ću sad kroz rujan ako se nešto pojavi jer se sad već puni oglasnik s MX5icama.

Ako ne želiš isključivo pop-up svjetla i izgled NA, nađi dobru NB. To je praktički isti auto, o NB se zapravo uopće ne bi trebalo govoriti kao o drugoj generaciji MX-5...