Re: Jedna nova u oglasniku

nebohodac wrote:
7.07.19. 11:38
Pozdrav svima na forumu jos jednom. Vec sam se predstavio u rubrici novi clanovi . Dakle, zna li netko ista o ovom autu
https://www.njuskalo.hr/auti/mazda-mx-5 ... s-28972363
Trazim neku pristojnu NB, po mogućnosti NBFL. Do sad sam mislio da znam razlikovati NB od NBFL, ali ovaj me auto zbunjuje.
Nekako mislim da je NB. Svaka pomoc je dobrodošla.
Fl je. Stavljene neke plastike na prednji branik, pa izgleda zbunjujuce.
Definitivno treba Nardi volan umjesto ove gluposti unutra.
Bolje biti malo lud, nego malo pametan!
Miata NB 2005-2008
Boxster S, 2009-2016
Miata NB 2016-

Puno hvala . Ima sjedala u jednom komadu, bijele brojčanike, prednji farovi su kao sa NBFL, kromirane otvore ventilacije...
Zbunio me prednji branik, izgleda kao da je sa NB. Je li uopće moguće montirati prednji branik sa NB na NBFL, zbog drukciijeg oblika svijetla? ( Ili se meni cini da su drukcijeg oblika) Vidimda nema ni mazdinog znaka na prednjem braniku, pretpostavljam da je bio udaren naprijed pa stavljen branik od NB i lakiran.

FL je, samo je nakalemljen ovaj neki aftermarket prednji branik i volan.

E sad, pitanje je zašto je to napravljeno - osobni stil ili je auto bio u frontalnom sudaru u kojem je ispucan airbag pa je bilo jeftinije uzeti neki volan i prednji branik.
Bilo kako bilo, IMHO ovo ne vrijedi 5.000 EUR.

Inkspot ti može dati bolju procjenu koliko vrijedi i koliko traži ulaganja - on je postao naš rezidentni forumski Wheeler Dealer za NB/NB FL :-D
NC RC 2.0 mit alles - #BlackBetty (ZG0504AS)
OLD: 2x NB 2001 1.8 crvena - Sepet(ić) TNG / Sepet(ić)

nebohodac wrote:
7.07.19. 12:26
Zbunio me prednji branik, izgleda kao da je sa NB. Je li uopće moguće montirati prednji branik sa NB na NBFL, zbog drukciijeg oblika svijetla? ( Ili se meni cini da su drukcijeg oblika) Vidimda nema ni mazdinog znaka na prednjem braniku, pretpostavljam da je bio udaren naprijed pa stavljen branik od NB i lakiran.
FL je, nije upitno.

Branik je neki aftermarket, i to loše pripasan (vidi na bočnoj liniji ispod svjetala).
Mazdin znak je inače na haubi, ne na braniku, samo je skinut.

Hvala na odgovoru. Planiram sutra pogledati auto. Ako je limarija ok
i nema strukturne hrdje na prednjim railovima, pragovima, prtljažniku itd. , i ako je mehanički ok i ima urednu servisnu knjižicu, treba ga malo provozat i ako vozi ravno i nema cudnih zvukova kod skretanja i slično trebao bi biti ok auto. Ako inkspot ima volje nek ocjeni koliko bi u tom slučaju auto vrijedio. Volan se lako zamijeni. Branik isto tako ako bocu bas s NBFL. Interijer svakako namjeravam presvući u novo, a ogrebotine na plastikama vec cu nekako rjesiti.
Svjestan sam da NBFL za 4,5 - 5 tisuća eura ne može biti u savršenom stanju, uvijek treba malo jos uloziti u auto. Jedino jos krov ostaje, nadam se da je dobar.
Svaki savjet je dobrodošao. Raspolazem s nekim fondom do 5 tisuća E, pa ako imate neki bolju miatu NB ili NBFL za preporučiti, bio bih zahvalan. Prednost NBFL.

Ako se odlučiš za tu nbfl imam ti Nardi za nju.
Računaj da ako krov nije mijenjan vjerojatno ces ga ti mijenjati. Računaj cca 600eur (krov plus rainrail), a i moraš naci nekoga tko ce ti ga promijeniti. Rok trajanja tvorničkog krova je cca 15 godina, plus minus koja godina. Ovisi o održavanju i da li je vinyl ili mohair. Tako da bi bilo idealno naci neku sa novim krovom.
Još jedan bitan info je da je 1.6 nbfl najsporija miata ikad napravljena. Iz jednostavnog razloga što je najteža. Nb vulgaris je nešto lakša i samim time agilnija.
Miata NB 2005-2008
Boxster S, 2009-2016
Miata NB 2016-

Ova za 7000 mi je izvan financijskog dosega. Ovu za 4100 sam gledao, stajala zadnje dvije godine, poceli hrdjati prednji railovi , lijevi prag nazad ima rupu od hrdje, mehanika upitna, curi ulje ispod motora, krov ima dvije rupe, znaci odmah za zamjenu, vise desna vrata.... Vanjska limarija je u odličnom stanju, sve ostalo trazi ulaganja. Steta sto je auto stajao, krasan primjerak u tvornickom stanju kojeg je nazalost zahvatila hrdja i ocito lose održavanje prijašnjeg vlasnika.
Nisam znao da je NB laksa i brza, zar je razlika tolika da utječe na brzinu? Znam da je struktura sasije pojacana pa otud valjda veca regija. Ispravite me ako grijesim. Moj prosli auto je bila Vectra b , tako da sam malo alergičan na hrdju, znam da i miate imaju problema s hrdjom , ali sve dok nema strukturne hrdje na nosivim dijelovima sasije sve se da srediti za neke pristojne novce.
Brzina me ne zanima, pogotovo ako je mala razlika izmedju NB i NBFL. U svakom slučaju bit ce i jedna i druga brza od Vectre B 😀
Ako kupim auto biljezim se kod inkspota za Nardijev volan. 😉
Momci puno hvala za odgovore i savjete, zlata vrijede.

dboKlc wrote:
7.07.19. 16:42
Sash, pa znak je sprijeda itekako na braniku, a ne na haubi ;), na svim generacijama
Starim, zaboravljam svoje NBjke... :-D

Mali update: dakle isao danas kako sam i spominjao pogledati miatu za koju sam postavio link u prethodnim postovima.
Napominjem da nisam nikakav strucnjak za miate pa su mozda sve moje opaske samo moji osobni dojmovi.
Dakle: nema hrdje u prostoru motora, na nosacima sasije i slicno, pragovi izgledaju svrsti i bez hrdje. Nema previse hrdje ni na podvozju auta. Nema hrdje u prtljazniku, ni oko nosaca vrata. To su sve neka kriticna mjesta za miate. Limarija izvana: ima par ogrebotina, jedna dvije dublje. Prednji branik je neki aftermarket, zamijenjen zbog udara, ljusti se boja s njega, lose je namjesten. Lijevi far razbijen.
Auto ima bar tri razlicite nijanse crvene boje. Hauba je jedne boje, prednji branik druge, bocne strane iznad prednjih blatobrana trece, straznji branik trece i pol boje itd...
Krov je u losem stanju, nisam provjeravao da li pusta ali iznutra je sav pohaban.
Sjedala : vidljivo na slikama. Plastike su na prednjoj konzoli ok, jedino na suvozackom mjestu s lijeve strane izgrebana.
Plastike na vratima, kvake i ostalo su izblijedile.
Auto se vozi ravno, pali iz prve, vuce tako-tako( probao sam dosad tri miate).
Nista nije lupalo za vrijeme voznje. Nisam vozio auto na pregled kod mehanicara pa ne mogu komentirati stanje mehanike i motora.
Ukratko, ne izgleda kao auto kojem je netko bar u zadnje vrijeme posvecivao previse paznje. Zacudo, nema hrdje na bitnim dijelovima, ali je bio udaren, sto mi je priznao i sadasnji vlasnik i lose je popravljan i lakiran.
Nadam se da sam bio od pomoci, a isto tako fer prema sadasnjem prodavatelju.
Ako nekoga zanima jos detaljnije nek me slobodno kontaktira telefonski ili pita na forumu.
Lp.
Hvala inkspotu i ostalima za savjete prije pregleda automobila.

nebohodac wrote:
8.07.19. 13:51
Mali update: dakle isao danas kako sam i spominjao pogledati miatu za koju sam postavio link u prethodnim postovima.
Napominjem da nisam nikakav strucnjak za miate pa su mozda sve moje opaske samo moji osobni dojmovi.
Dakle: nema hrdje u prostoru motora, na nosacima sasije i slicno, pragovi izgledaju svrsti i bez hrdje. Nema previse hrdje ni na podvozju auta. Nema hrdje u prtljazniku, ni oko nosaca vrata. To su sve neka kriticna mjesta za miate. Limarija izvana: ima par ogrebotina, jedna dvije dublje. Prednji branik je neki aftermarket, zamijenjen zbog udara, ljusti se boja s njega, lose je namjesten. Lijevi far razbijen.
Auto ima bar tri razlicite nijanse crvene boje. Hauba je jedne boje, prednji branik druge, bocne strane iznad prednjih blatobrana trece, straznji branik trece i pol boje itd...
Krov je u losem stanju, nisam provjeravao da li pusta ali iznutra je sav pohaban.
Sjedala : vidljivo na slikama. Plastike su na prednjoj konzoli ok, jedino na suvozackom mjestu s lijeve strane izgrebana.
Plastike na vratima, kvake i ostalo su izblijedile.
Auto se vozi ravno, pali iz prve, vuce tako-tako( probao sam dosad tri miate).
Nista nije lupalo za vrijeme voznje. Nisam vozio auto na pregled kod mehanicara pa ne mogu komentirati stanje mehanike i motora.
Ukratko, ne izgleda kao auto kojem je netko bar u zadnje vrijeme posvecivao previse paznje. Zacudo, nema hrdje na bitnim dijelovima, ali je bio udaren, sto mi je priznao i sadasnji vlasnik i lose je popravljan i lakiran.
Nadam se da sam bio od pomoci, a isto tako fer prema sadasnjem prodavatelju.
Ako nekoga zanima jos detaljnije nek me slobodno kontaktira telefonski ili pita na forumu.
Lp.
Hvala inkspotu i ostalima za savjete prije pregleda automobila.
No frx. A ako se odlučiš za NB možeš moju pogledati. U četvrtak je finiširam dok mi je rx8 na servisu.
Miata NB 2005-2008
Boxster S, 2009-2016
Miata NB 2016-

Bas malo gledam na Indexu oglase i skuzim da je prodavač one NB sa novim bez krovom ,,neki,, inkspot. Nisam dosad gledao tko je prodavač pa nisam to ni skuzio. Ali ako sam dobro vidio jos je jedna miata u garaži pod ceradom. I rx8-icu sam odmah vidio. Iako
sam se odlučio da probam naci NBFL, i nisam ljubitelj British racing green boje, a najmanje mi se svidja krov u bez boji, sve te odluke padaju u vodu sad kad sam vidio tko je prodavač i za kakve aute ljudi traze po 5000e.

nebohodac wrote:
8.07.19. 16:21
Bas malo gledam na Indexu oglase i skuzim da je prodavač one NB sa novim bez krovom ,,neki,, inkspot. Nisam dosad gledao tko je prodavač pa nisam to ni skuzio. Ali ako sam dobro vidio jos je jedna miata u garaži pod ceradom. I rx8-icu sam odmah vidio. Iako
sam se odlučio da probam naci NBFL, i nisam ljubitelj British racing green boje, a najmanje mi se svidja krov u bez boji, sve te odluke padaju u vodu sad kad sam vidio tko je prodavač i za kakve aute ljudi traze po 5000e.
A gle niš te ne košta vidjeti. Odnosno košta te gorivo. 🤭 Ja nikad nisam bio neki obožavatelj zelene. Uvijek preferirao crvenu. Sad mi se sve više sviđaju tamnije boje.
Miata NB 2005-2008
Boxster S, 2009-2016
Miata NB 2016-